Wireless Cestica

U srijedu u prostorijama Općine Cestice u 18.30 sati održan je prvi sastanak za Cestica Wireless. Na sastanku je prisustvovalo oko 20 zainteresiranih članova. Matthew G. Monteleone iz tvrtke Protenus d.o.o. predstavio je princip rada wireless mreže, te je objasnio sve prednosti wireless mreža donosi, poput besplatnog telefoniranja, chata, dijeljenje sadržaja, slanja i primanja važnih obavijesti, uspostavljenje govornog automata, a poslužit će i kao servis za mještane općine Cestice gdje će moći dobiti uvid u sve odluke i koje Poglavarstvo i Vijeće donese. Također moći će pratiti sjednice Vijeća.

Tvrtka Protenus d.o.o. vršit će obuku zainteresiranih koji će preuzeti gospodarenje mrežom nakon što se ona pokaže stabilnom a ako se pokaže da ima  zainteresiranih  obuka će se vršiti po svim dijelovima općine. Na sastanku je dogovoreno proslavljanje antene na krovu Općine Cestice. Domet antena je 8 km ako ima optička vidljivost, ako bude zainteresiranih s vremenom će se antene postaviti i na ostale dijelove općine tako da cijela Općina bude pokrivena signalom.


Projekt Wireless Cestica zamišljen je u više faza od toga prva faza je umrežavanje unutar korisnika gdje će moći izmjenjivat razne sadržaje. Nakon što se mreža pokaže stabilnom slijede pregovori sa pružateljem internet usluge. Važno je napomenuti da će međusobno umrežavanje za sve biti besplatno.

Opremu za Wireless je donirat će Općina Cestica rekao je u govoru načelnik Mirko Korotaj.  

Ovim putem pozivaju se svi zainteresirani da se jave na mail josip@cestica.hr radi stvaranje baze podataka o zainteresiranima te pravovremenog pozivanja na daljnje akcije vezane za wireless cesticu.

04_110744_58.jpg 04_110854_03.jpg 04_111005_15.jpg 04_111526_34.jpg 04_111742_37.jpg 04_111853_74.jpg